Pencerelerin Bakımı

Kapı ve Pencere aksesuarları günlük kullanım sonucu normal bir aşınmaya uğramaktadır. Mevsim koşullarına göre oluşan hava değişiklikleri, yapı malzemelerinde sürekli genleşmelere neden olmaktadır. Bu da duruma göre doğramaları ve doğramanın fonksiyonlarını etkilemektedir. Bu nedenlerden dolayı pencere aksesuarları küçük birkaç ayar ile düzeltilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Aksesuarların Yağlanması:
Her mekanik parçada olduğu gibi pencere aksesuarlarının hareketli parçalarının da, arada bir ince makina yağı veya katı yağ ( gres ) ile yağlanması, bu parçaların kolay hareket etmesini ve uzun süre işlevini sürdürmesini sağlayacaktır.

Pencere Kolunun Ayarlanması:
Sürekli kullanılmasından ve kuvvete maruz kalmasından dolayı , pencere kolunun cıvataları zamanla gevşeyebilir. Bu cıvataları sıkabilmeniz için, kol aynasının kapağını hafifçe kaldırıp 90 derece çeviriniz ve tornavida yardımıyla civataları sıkınız.

Pencere Contaları:
Pencere üzerinde bulunan sızdırmazlık elemanı siyah veya gri renkteki contaları , belirli aralıklarla arap sabunu ile silmek yumuşaklığını ve parlaklığını arttıracak , kanadın çalışmasını kolaylaştıracaktır . Ayrıca contaların işlevselliğinin sürekli olması için yuvalarından çıkıp çıkmadığının kontrol edilmesi , çıkmış ise el ile tekrar yerine oturtulması gerekir . Yuvasından çıkmış olan contaları tekrar yerine oturtmak için sivri ve keskin malzemeler kullanmayınız, aksi takdirde contalar hasar görebilir.


Pencere Aksesuar ve Donanım Ayarları Konusunda Yardım İsteyiniz.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
İndirim Günleri
TATİL İÇİN